BORSA İSTANBUL ÜRÜNLERİ

Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Senetleri

Hisse Senedi Alım Satım Aracılığı

Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası’nda farklı sektörlerden şirketlerin Pay, rüçhan hakkı kuponları, borsa yatırım fonları ve varantlar işlem görmektedir. Alternatif Menkul yerli ve yabancı yatırımcılar için likit, şeffaf ve güvenli yatırım ortamı sağlamaktadır.

Uygun komisyon oranları, kullanımı kolay elektronik platformlarımız, şubelerimiz ve çağrı merkezimiz sayesinde Borsa İstanbul A.Ş. hisse senedi işlemlerinizi Alternatif Menkul güvencesiyle gerçekleştirebileceksiniz.

 

Kredili Hisse Senedi İşlemleri

HissesenetleriYatırım portföyünüzdeki menkul kıymetlerin teminat olarak kabul edilmesi esası ile portföyünüzde nakit olmasa da Alternatif Menkul'den kredi kullanarak, hisse senedi alımı yapabilir, portföyünüze ilave güç katabilirsiniz.

Alternatif Menkul'ün rekabetçi ve uygun kredi faiz oranları, geniş kapsamlı menkul kıymet teminat listesi, tüm işlem platformlarından kredili hisse senedi işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı ile artık hisse senetleri için kredi kullanmak çok kolay olacak.

 

 

Açığa Satış İşlemleri

Hisse senetlerinin fiyatlarındaki yükselişlerden kazanç sağlanılabildiği gibi fiyatlardaki düşüşleri ön görerek de kazanç sağlamak mümkündür. Portföyünüzde olmayan hisse senetlerinde de SPK düzenlemeleri çerçevesinde Alternatif Menkul güvencesi ile satış yapabilir, fiyatlardaki gerilemelerden de kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Ödünç İşlemleri

Yatırım portföyünüzde bulunan hisse senetlerini istediğiniz vadede Alternatif Menkul güvencesi ile ödünç vererek, ödünç verdiğiniz hisse senetleriniz üzerinden ilgili vade de faiz getirisi elde etmeniz mümkündür. Bu şekilde uzun vadeli veya belirli bir vadede satmayı düşünmediğiniz hisse senetlerini değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Borsa İstanbul A.Ş. Yıldız Pazar ve Ana Pazar'da işlem gören A grubu Pay Senetleri, ve Borsa Yatırım Fonları Katılma Belgelerinin işlemlere konu olduğu ÖPSP'de en uzunu 1 yıl olmak üzere 13 farklı ve standart vade seçeneği bulunmakla beraber işlemler, aynı gün ve 2 iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmektedir.